NSR-freak wrote:Jeg har oppkjøring på onsdagen (2dager) jeg trenger hjelp. jeg kan ikke en dritt om sikkerhetskontroll... men jeg er flink til å kjøre i kjøregård og på veien.. TIPS?

Snakk med kjørelærern din, han burde si hva du trenger å vite om sykkelen. "I tillegg til selve kjøringen, vil prøven inneholde en sikkerhetskontroll av kjøretøyet, hvor det sentrale vil være kontroll av dekk - lysutstyr - bremser - styring m.m." (statens veivesen)
Ellers på prøven går det utmerkete hvis du er rolig og ikke stresser i trafikken. Selv da jeg hadde oppkjøring var jeg nervøs gjennom sikkerhetskontrollen og i kjøregården. Men gikk bra da jeg kom på veien. Og jeg besto selv om at jeg hadde for stor fart i en nedoverbakke, stoppet ikke for høyre (bilen var langt unna og kom i sakte fart, så jeg kjørte bare) og at jeg gjorde det dårlig på to av øvelsene i kjøregården.
Gjør du noe galt så si ifra når du er ferdig! Da forstår kjørelærern at du er oppmerksom osv
Lykke til!
