Jeg og faren min skal til Mallorca og da tenkte vi å å kombinere med motorsykkelferie. Vi skal være der i høstferien, men jeg vet lite om utleie og muligens steder å oppleve. Er det noen som har noe erfaring eller adresser til utleiesteder?
Takker på forhånd for alle svar!
Motorsykkeltur på Mallorca
Motorsykkeltur på Mallorca
- Derbi GPR 125R (06)
-
- Posts: 75
- Joined: 09 Sep 2007 17:05
- MC: Yamaha Yzf 600 Thundercat
Endelig kjøpt egen mc
Så blir det oppkjøring kansje mars, så jippi, brain trottle
Re: Motorsykkeltur på Mallorca
sånt merker du fort, med litt kjøring i taxi. Hørtes alt for kult ut.
Re: Motorsykkeltur på Mallorca
Langt færre som leier ut MC på Mallorca enn f.eks Hellas, men de finnes. Mallorca Motorbike info@mallorca-motorbike.com er en. En veldig bra tur er å kjøre fjellene fra Palma til Pollenca. Masse gode svinger og spennende avstikkere ned til kysten. Stikk innom La Moraleja i Cala St. Vicente og ta en titt på hotelleierens samling av klassiske kabriolet'er.
Re: Motorsykkeltur på Mallorca
Trodde det hadde blitt ganske strengt med det med å ha lappen?
Jeg trodde du måtte ha mc-lappen for å kunne leie og kjøre mc der
...
Jeg var på mallorca i sommerferien, men da kjørte vi bil. Vi kjørte langs vest-siden av mallorca. DER må du bare kjøre hvis dere skal til mallorca!
Perfekte veier masse svinger i fjellet. Når jeg var det var det mange MCen på veiene der. De andre veiene er litt kjedelige og rette



Jeg var på mallorca i sommerferien, men da kjørte vi bil. Vi kjørte langs vest-siden av mallorca. DER må du bare kjøre hvis dere skal til mallorca!



Re: Motorsykkeltur på Mallorca
Edit: Det funker sikkert å leie lett mc med lett mc lappen
... Jeg så mange steder som leide ut lett mc og tung mc, på hotellet jeg bodde leide de ut yamaha ybr og dt ..




Re: Motorsykkeltur på Mallorca
Såå strengt er det vel ikke..
Last edited by ErlingSG on 01 Aug 2012 00:46, edited 1 time in total.
Re: Motorsykkeltur på Mallorca
Det burde kanskje vært litt strengere regler der nede sånn generellt
hehe.. Bare den ene uken var det to på MC som kræsjet på veien utenfor hotellet, det lå bare masse blod på veien og det så ikke helt bra ut. Selvfølgelig uten hjelm og beskyttelse
hehe

