Det har nok den sammenhengen at viruset utnytter et sikkerhetshull i IE for å komme seg inn på pc'en. IE er sikkrere hvis du har installert de nyeste oppdateringene fra Microsoft. Opera og Firefox for den del har ikke den svakheten og viruset klare ikke å komme seg inn og gjøre evn. skade. Warez sider er jo reneste helvette om man surfer med IE, pop ups og stadige spørsmål om at du må trykke "JA" for å komme deg videre og lignende. Alt det maset slipper man hvis man bruker Opera eller Firefox. Å surfe på Warex sider er jo behagelig med andre nettlesere enn IEChristR wrote:Ok. Men når jeg skal ha serials, så går jeg inn på en side jeg vet det er virus på.Gixxerman wrote:Har ikke fått virus på år og dag, så jo, brukerfeil.
Ved IE blir data'n infisert. Ved Opera setter viruset ingen spor...
Hvor er feilen jeg har gjort da? Har gjort akkurat det samme på begge.

*Snakker av erfaring* Var ofte slik at jeg fikk opp mot 300 adware o.l. i løpet av en times surfing på warez sider (med modem),da jeg hadde sp1 og ingen oppdateringer installert. Da brukte jeg IE.
Du bruker også det, ja. Samme her. Strålende antivirusprogram, det beste jeg har prøvd i alle fall. Norton Internet Security 2005 er jo helt elendig i alle fallÆ'ndalitten wrote:Jeg får heller aldri noen virus, eneste er noen virus som en gang i blandt blir oppdaga. Men de bryter aldri ut.
Er litt stolt av meg, for jeg har aldri hatt ett eneste aktivt virus på noen av maskinene! Very Happy Dels takket være NOD da.

Firefox og Opera er raskere enn IE. I tilleg kan man tweake Firefox til å bli enda raskere.Men er det noe å merke på hastigheten til de forskjellige explorerne? Har litt treigt adsl, foreløpig bare 756/128; har ikke blitt oppgradert enda.
Les dette:
http://www.techspot.com/tweaks/firefox/
hvis du vil tweake generellt.
Les dette: http://www.astahost.com/info.php/tweak- ... t2199.html
om du vil tweake for å få raskere fart. Man kan gjøre alt mer brukervennlig ved å installere programmer som gjør alt dette:
FireTweaker: http://www.emilsoft.net/downloads/dlt.p ... iretweaker
FireTune:
http://www.majorgeeks.com/downloadget.p ... 12bd3caffe
Man kan i tilleg installere mange plugings (extensions) som utvider funksjonaliteten til Firefox. Adblock er en som kan anbefales på det sterkeste. Den lar deg luke ut reklamer på sider, f.eks. man kan blokkere diverse adresser og da blokkere reklamer. Man kan også blokkere flash animasjoner (.swf). Anbefales! Mange sider har spesielle servere og adresser der mestepartena v reklamen ligger. Blokkerer man http://www.dagbladet.no/an fjerner man mye av reklamen på Dagladets sider.
Du finner Adblock her:
https://addons.mozilla.org/extensions/m ... .php?id=10
Her er en guide om hvordan man konfigurerer Adblock på best mulig måte:
http://adblock.mozdev.org/
Håper dette var til stor hjelp og lykke til!