Etter flere års gateparkering er skiltet foran på bilen rimelig ruglete fra flere treff av hengerfester, og jeg tenkte jeg skulle bytte det. Jeg tenkte jeg skulle ta begge to så bilen blir litt mer strøken Så jeg sjekket siden til Vegvesenet, og det ser ut som jeg må være skiltløs i tre dager?
Vegvesenet wrote:Har du et skadet kjennemerke, skal du innlevere det til en trafikkstasjon for å få det erstattet med nye kjennemerker med samme tegnkombinasjon, som du må betale for. Du må regne med leveringstid på tre virkedager.
Er det noen som har gjort dette i praksis og vet om jeg er parkert uten skilt i tre dager eller om jeg kan "bestille" nye og hente etter tre dager?
Ta med vognkort til Vegvesenet, bestill nye, få sms etter et par dager, ta med de gamle skiltene og hent de nye. Trenger ikke å være skiltløs. Koster sinnsyke 150,- Hater de stygge plastskiltene som ble brukt for noen år siden, så fikk byttet til nye aluskilt for ikke så lenge siden både på bilen og ene Ducatien.
Andreas wrote:Ta med vognkort til Vegvesenet, bestill nye, få sms etter et par dager, ta med de gamle skiltene og hent de nye. Trenger ikke å være skiltløs. Koster sinnsyke 150,- Hater de stygge plastskiltene som ble brukt for noen år siden, så fikk byttet til nye aluskilt for ikke så lenge siden både på bilen og ene Ducatien.
Supert, takk! Ja, det knuser ikke akkurat budsjettet, så da tenkte jeg det var greit
Du trenger slett ikke være skiltløs. Jeg sendte mail til vegvesen.no hvor jeg opplyste om at jeg trengte nytt skilt. Jeg oppga regnr. og trafikkstasjon. Skiltet lå der når jeg var innom et par uker senere. Det var til en mc som hadde miniskilt. Kosta 65,- å få nytt skilt til mc. Tror jeg leverte inn gammelskiltet. Lettvint
Andreas wrote:Jeg hater også skiltrammer og skruer på skiltene, så alle mine nye skilt oppigjenom har jeg festet med dobbelsidig tape
Har både nye blanke skiltrammer og dobbelsidig borrelås, så blir ikke skruehull i skiltene, men usikker på hvilken av løsningene jeg velger enda
lefty293 wrote:Du trenger slett ikke være skiltløs. Jeg sendte mail til vegvesen.no hvor jeg opplyste om at jeg trengte nytt skilt. Jeg oppga regnr. og trafikkstasjon. Skiltet lå der når jeg var innom et par uker senere. Det var til en mc som hadde miniskilt. Kosta 65,- å få nytt skilt til mc. Tror jeg leverte inn gammelskiltet. Lettvint
Supert! Jobber ikke langt unna, så kan stikke innom på morgenen, men enda bedre å bare sende mail, da kan jeg jo fikse det i dag