
82 km/t
82 km/t
Prøvde å ta vekk Variator skiven på min Peugeot Blaster i dag. Forhandler sa at den ville gjøre ca 65 km/t uten skiven, men den økte til hele 82 km/t på rett vei !!!. Skrudde den på igjen og satte heller en liten ekstra skive til under, slik at den gjør 55-57km/t, mot før 50-52 km/t.
Fin når man kan variere hastigheten etter behov med små skiver.

Farten viste litt over 80 km/t etter speedometeret på scooteren. Hadde jeg målt etter en bil ville farten mulig blitt rundt 70 km/t. Artig var det i hvert fall, utrolig hva en liten plate kan gjøre.
Det var fristende å la scooteren være slik, men det er litt lettere å spille uskyldig hvis scooteren gjør ca 55 km/t i en kontroll, i stedet for litt over 80 km/t som den viser etter scooterens speedometer.
Det var fristende å la scooteren være slik, men det er litt lettere å spille uskyldig hvis scooteren gjør ca 55 km/t i en kontroll, i stedet for litt over 80 km/t som den viser etter scooterens speedometer.
- Lasseleeten
- Posts: 445
- Joined: 31 Aug 2006 10:01
- MC: Husaberg FS 650
m/ Leo-V X3 - Location: Tønsberg
- Lasseleeten
- Posts: 445
- Joined: 31 Aug 2006 10:01
- MC: Husaberg FS 650
m/ Leo-V X3 - Location: Tønsberg
Tenkte på 82 km/t ekte fart. Speedofart og ekte fart er annerledes. Hadde jeg kunnet hatt et helt rett speedo og et som viste for mye, hadde jeg selvsagt tatt det som viser rettGixxerman wrote:Hvorfor skal den vise 70km/t på et bilspeedometer. De er da ikke annerledes deOm det er ekte fart eller ikke er jo likegyldig. Den viser 82 på speedon og da viser den jo 82...

Yamaha Aerox 2004


- Rieju4life
- Posts: 12
- Joined: 21 Dec 2006 05:42
- Location: Sandnes
Det er lagt inn en feilmargin på +-10% på alle kjøretøy, etter som jeg har forstått er dette bla hvis dim på dekk blir litt større eller mindre så skal den fortsatt vise nogenlunde rett.. Sikkert en hel del flere grunner og, men makter ikke tenke mere nå...!
97 Suzuki Bandit 600 streetfighter, 98 Honda CBR 600 F, 02 Yamaha YZF R1
Det er vel så såre enkelt som at Ola Nordmann tenker på virkelig fart kontra speedo, så vil han holde fartsgrensa når det er 70km/t så setter han nåla på 70km/t, og da skal han slippe å bekymre seg. Det er jo slik at det er lett å bikke litt over, så derfor den marginen.stian wrote:Det er lagt inn en feilmargin på +-10% på alle kjøretøy, etter som jeg har forstått er dette bla hvis dim på dekk blir litt større eller mindre så skal den fortsatt vise nogenlunde rett.. Sikkert en hel del flere grunner og, men makter ikke tenke mere nå...!
Men altså, når noen ikke prøver å gjøre et verdensrekordforsøk, og sier de har fått farkosten opp i 82km/t så har de jo det. Om jeg har kjørt i 250 så sier jeg 250, jeg gidder ikke dra opp kalkulatoren for å finne ut hva det kanskje var.
- Rieju4life
- Posts: 12
- Joined: 21 Dec 2006 05:42
- Location: Sandnes
Nå er det jo sinnsykt forskjell på en GSX og en GPR da
Speedometeret på GPRen er jo europris kvalitet i forhold..

Speedometeret på GPRen er jo europris kvalitet i forhold..
Rieju SMX. MHR Team 78cc,MHR 26mm Dellorto gasserkit,MHR Powerfilter,V-Force3 reed,Yasuni R3 effektanlegg,MRD trimtenning,MRD carbon clutch,MRD primær dreving+++ Toppfart=Holder trafikken for og si det sån:P