Page 1 of 1
motstand i gassen
Posted: 12 Oct 2008 12:18
by tommen
Jeg har periodisk motstand på gass-håndtaket, og spesiellt ved litt høyere turtall. Det merkelig er at dette er noe som
ikke er slik hele tiden! Har normal slark i gasswire og retur-wiren virker normal.
Er det noe annet som kan gi motstand når man gasser?
Re: motstand i gassen
Posted: 12 Oct 2008 13:44
by KiM
Tenker du på at den ikke går i retur? Jeg har iallefall det problemet også. Når jeg svinger rattet mot høyre er den drittung og den går heller ikke i retur. Svinger jeg derimot mot venstre er den helt vanlig. Må være noe med wire'en kan jeg tenke meg, men har enda ikke funnet ut nøyaktig hvor problemet ligger.
Re: motstand i gassen
Posted: 12 Oct 2008 13:54
by tommen
Jeg mener egentlig at jeg må ta i mer for å øke gassen eller opprettholde et turtall.
Når jeg vrir på rulla med avstengt motor virker det normalt, så det jeg kanskej tenkte var at det bygde seg opp et vakuum eller noe slikt i forgasseren f.eks. Dette er en endunker vi sankker om.
En annen ting jeg tenkte på var hvor stram returwiren egentlig skal være. På min sykkel virker den ikke spesiellt stram?