Hei!
Lure på om noen har peiling på om en honda nsr 125 er veldig hard å starte etter vintern? Sykkelen har stått lagret ute i garsasjen.
Lurer på om tennpluggen kan ha røket. Den gikk helt fint før jeg satte den inn. Har noen noe andre forslag eller om det bare er å trille mye og starte den.
Start på honda nsr!
-
- Posts: 15
- Joined: 26 Mar 2009 08:26
Re: Start på honda nsr!
Hadde samma greiene.
Det beste(og som jeg gjorde) er å finne en litt stor/bratt baakke- husk tenning og bensinkran på, dytt hardt og trill nedover , hopp på sett den i 2 gir slipp clutch, ikke gi gass de første meterene- prøv gassen litterann etterhvert.
Altså trillsestart funker bra når den har stått en vinter
Tell me if it doesent work 





- MowZ
- Posts: 1275
- Joined: 21 Jan 2008 15:44
- MC: BMW S1000RR 14'
x:Yamaha YZF-R1 03'
x:Honda CBR 600F4 2000 modell
x:Vespa pk 50 xl
Honda replica 230ccm cross
Pocketbike 50 ccm - Location: Drammen
Re: Start på honda nsr!
Pluggen kan ha blitt rå etter vinteren.... Ta den ut, og rens den/puss den, eller bytt. De fleste sykelr er vel litt tungstartet etter en lang stund, så trillestart er nok lettest.
BMW S1000RR, Simply the best!
Re: Start på honda nsr!
Har bytta tennplugg nå for den forige var ganske svart.
Det var ikke så mye forbedring.
Høres fortsatt ut som den ikke får tenning,
men kan det kansje være plugg hetta å eller?
Det var ikke så mye forbedring.
Høres fortsatt ut som den ikke får tenning,
men kan det kansje være plugg hetta å eller?