Page 1 of 2

Bra Mc-walkie talkier/trådløs bike2bike kommunikasjon?

Posted: 19 Aug 2005 14:25
by TDK
Noen som vet om gode bike2bike walkietalkier med headset og en god måte og få snakket på? (ikke måtte stikke hånda i lomma og trykke på PPT knappen)

Posted: 19 Aug 2005 14:27
by Tumbleweed
Claes Ohlson har et sett spesielt laga for MC. Husker ikke pris i farten, og vet ingenting om kvalitet.

T'Weed

Posted: 26 Aug 2005 15:05
by RisPoseN
Motorsykkel-intercom med audioinngang for CD, freestyle etc. Beltefeste. Volumkontroller. 2 stk R03-batterier (medflg. ikke). Størr. 57x64x20 mm, vekt 40 g (uten batterier). 2 stk headset med 1,2 m ledning inngår.

er ikke sikker på hvor bra det er men kan funke :wink:

Pris: 549

finner den på

http://www.clasohlson.no/

under El og Elektronik

også Intercom og kommradio

Posted: 26 Aug 2005 15:39
by TDK
RisPoseN wrote:Motorsykkel-intercom med audioinngang for CD, freestyle etc. Beltefeste. Volumkontroller. 2 stk R03-batterier (medflg. ikke). Størr. 57x64x20 mm, vekt 40 g (uten batterier). 2 stk headset med 1,2 m ledning inngår.

er ikke sikker på hvor bra det er men kan funke :wink:

Pris: 549

finner den på

http://www.clasohlson.no/

under El og Elektronik

også Intercom og kommradio
Dette er jo da en intercom, så begge må sitte på samme kjøretøy, med mindre du vil kjøre med ledning mellom syklene :D

Posted: 06 Sep 2005 23:21
by TDK
Jeg vurderer og kjøpe fra http://www.mc2k.no. Disse selger gode radioer til en grei pris og mc-headset til en grei pris. Noen som har gode eller dårlige erfaringer med dette firmaet?

Posted: 14 Sep 2005 16:29
by TDK
Jeg kjøpte faktisk noen fattige greier til 300 spenn på clas ohlson og et vanelig headset. Dytter bare miccen på headsettet inn mellom kinnet og hjelmen på siden. Dermed funker det veldig bra, bortsett fra jeg må trykke på knappen på walkie talkien når jeg skal snakke... Har den bare liggende i lomma og trykker på knappen ved å klemme på jakka... funker veldig bra...

Posted: 25 Sep 2005 18:31
by RöRäsern
Hej!
Jag använde komradio när jag och min ex-man ville prata. Tyvärr minns jag inte märket - men den liknade mycket den som du hittat.
Det fungerade utmärkt, när man väl lärt sej hur den fungerade, vilket tog ett litet tag... Det är nog bra om man kan låsa knappinställningarna så det inte händer något under åkturen... :roll:
Kan ändå inte låta bli att avråda från all kommunikation som inte kan meddelas via tecken (vinkar - armviftningar - blinkers, placering, osv) under mc-körning. Särskilt om båda kör själva-- var vänliga observera att jag numera alltså är EX-gift med honom..... :smt021 :smt112

Posted: 26 Sep 2005 19:26
by Flydude
Jeg har headsett fra Clasohlson.
Det vil si - Walkietalkie og headsett. Altså trådløst. Fungerer som bare rakkern. Ikke dyrt heller. 300 eller noe for hadsett og litt mer for walkietalkiene(kommer i par så kan spleise med andre..?) Prøver å få kamerater til å kjøpe det, men foreløpig er det bare familie som har det...

Posted: 27 Sep 2005 18:16
by TDK
Jeg har noen fattige clasolson saker (walkie talkie sett) som kosta 300 og et vanelig headset som kosta 50 spenn på clas olson.

Det funker dritbra, litt surt å måtte trykke på knappen på walkie talkien som ligger i lomma på jakka, men det funker absolutt uten problemer.

Ikke bruk mange tusen kroner på slik når du kan få noe så billig som funker!

Posted: 29 Mar 2006 14:47
by Magnalf
Er disse billige noe bra til å fjerne bakgrunnsstøy?

Posted: 29 Mar 2006 15:24
by ATWindsor
Magnalf wrote:Er disse billige noe bra til å fjerne bakgrunnsstøy?
Tenkte du på aktiv støydemping? Husk at det bare virker ok på lave frekvenser (og som regel introduserer litt mer høyfrekvent støy), og det kan fort bruke litt batteri også.

AtW

Posted: 29 Mar 2006 15:50
by indianeren
den til 549 var VELDIG lik den som koster 60 kroner på Lidl...bare litt annen hodetelefon

kjøpte en sånn lidl sak.. den funker sikkert greit for en tur med passasjer en sjelden gang iblant. Det er ingen noise cancelling og sånnt da..den står alltid på..
Men.. enten snakker man ellers så kan man skru den av da, eller høre på musikk..:)

hvis jeg skal ha noen skikkelig greier så blir det trådløst/ radio basert..

Posted: 02 Apr 2006 14:42
by Tvinitla
TDK wrote:Jeg vurderer og kjøpe fra http://www.mc2k.no. Disse selger gode radioer til en grei pris og mc-headset til en grei pris. Noen som har gode eller dårlige erfaringer med dette firmaet?
Kjøpte Cobra radioer med headset fra http://WWW.MC2k.no. Disse funket greitt opp til ca 50-60 km/t. Over denne hastighet ble det så mye støy at det ble umulig å forstå vanlig tale. PS. jeg har åpningshjelm, disse har vel mere støy enn vanlig helhjelm.

Posted: 02 Apr 2006 15:07
by ATWindsor
Tvinitla wrote:
TDK wrote:Jeg vurderer og kjøpe fra http://www.mc2k.no. Disse selger gode radioer til en grei pris og mc-headset til en grei pris. Noen som har gode eller dårlige erfaringer med dette firmaet?
Kjøpte Cobra radioer med headset fra http://WWW.MC2k.no. Disse funket greitt opp til ca 50-60 km/t. Over denne hastighet ble det så mye støy at det ble umulig å forstå vanlig tale. PS. jeg har åpningshjelm, disse har vel mere støy enn vanlig helhjelm.
Husk også at folk foretrekker en signal til støyratio som er positiv, og dermed øker det totale lydtrykket, og potensiale for hørselsskade.

AtW

Posted: 09 Apr 2006 12:48
by Einar
Jeg har sett meg rundt etter Intercom eller noe som kan brukes for at 2 kan snakke sammen uten at måtte stoppe opp. Har hatt lyst på MT725. Jeg har sett på nett at VP (value Pack) går for 800-900 kr. står også at jeg måtte gå opp til model 925 for at få med Power Save, internett butikkene har den nå på tilbud.. 695 + frakt..
Var på Clas Ohlson i går og kjøpte MT725VP for KR 598,- og den har alle funksjonene også Power Save.... de fører også alt av tilbehør..... Viva Clas....