Page 1 of 1
Ducati 848 Evo
Posted: 21 Mar 2013 21:12
by Bizcocho
Hei forum,
jeg tenkte bare spørre litt om erfaringer rundt denne sykkelen. Sittestilling og komfor? Generelt? Feil og verksted?
Re: Ducati 848 Evo
Posted: 21 Mar 2013 22:22
by bzzlink
Jeg har akkurat kjøpt meg en. Været har gjort at jeg kun har kjørt rundt i garasjeanlegget i kjellern:/
Ikke hørt om noen spesielle feil.
Komfort? Nei.
Sittestilling vil jeg si ekstrem. Rumpehullet på nivå med navelhullet og nesehullet. Jeg er 185cm ganske trang for meg, så du bør ikke være noe høyere.
Motoren går ikke reint under 3000 o/min så krypkjøring er nærmest håpløst.
Re: Ducati 848 Evo
Posted: 01 Apr 2013 10:04
by tshansen
Nå var du negativ
Jeg må si meg veldig uenig i din positive framstilling av sittestillingen på en ducati
Jeg selv er 2 meter høy og har kjørt Ducati i mange år. Sittestillingen er ikke så mye mer ekstrem her en på de andre R syklene.
Du kjøper deg v-twin, så køkjøring involverer en del sluring på clutch
Ellers så er det ytterst få sykler som kan skilte med kjøreegenskapene, lyden og følelsen det er å kjøre sykkel som Ducati

Re: Ducati 848 Evo
Posted: 01 Apr 2013 11:28
by 700RR
tror det er litt snakk om vanesak også Shaft
Jeg prøvde en 916 en gang og det var bare skummelt!
veldig ukonfortabel, vanskelig å kontrollere , fremtung , uforutsigbar på lav turtall ,
Men jeg tror det er en av beste banesykler en kan få kjøpt med skilt!

Re: Ducati 848 Evo
Posted: 03 Apr 2013 23:03
by bzzlink
Har fått kjørt noen mil nå, den er forbausende komfortabel på landevei (motorvei) i litt hastighet. Berusende lyd, drag utav en annen verden fra lavt ned i registeret. Hælvete å kjøre rundt i Oslo sentrum dog. Men det er bare å vri på gassen så har man glemt det med en gang!
Så et sitat, som beskriver sykkelen bra:
Å kjøre en Ducati SBK er som å date en supermodel. Folk sikler etter henne, ja hun er litt dum og uhåndterlig i noen situasjoner, men hun drar hjem med meg, og hun tilfredstiller hele tiden!
Et sitat til fra min nye helt som kjørte USA kyst til kyst og tilbake igjen på en Panigale, om hvorfor han valgte den sykkelen:
"I briefly considered the advantages and disadvantages of particular makes and models of bikes, but when it comes down to it, comfort and convenience are overrated; masochistic machines cultivate will and test mental fortitude, so something like a Goldwing or even a BMW Swiss Army 1200 were totally out of the question. In the end it came down to only one choice: the 1199 Panigale S. "
Det er verdt å bruke timene det tar å lese igjennom forumpostene hans fra turen, jeg synes ihvertfall det var facinerende, han kom tilbake nå i januar tror jeg det var.
http://www.ducati.ms/forums/56-superbik ... igale.html
Mannen er ikke helt riktig navla, men han er flink til å skrive, og ta bilder.

Re: Ducati 848 Evo
Posted: 08 Apr 2013 23:24
by Bizcocho
bzzlink wrote:Så et sitat, som beskriver sykkelen bra:
Å kjøre en Ducati SBK er som å date en supermodel. Folk sikler etter henne, ja hun er litt dum og uhåndterlig i noen situasjoner, men hun drar hjem med meg, og hun tilfredstiller hele tiden!

Re: Ducati 848 Evo
Posted: 09 Apr 2013 21:01
by Bizcocho
Jeg fikk hentet min 848 EVO før helgen, men har ikke fått kjørt så veldig mye ennå - men er litt morro å være tilbake til VTwin igjen. Sittestillingen syntes jeg ikke var noe værre enn zx6r som jeg hadde, den er kanskje noe lengre tank og smalere tank. Ett par ting som jeg merker er litt "irriterende"; sidestøtta er litt knot å få ned og når man svinger til venstre så låser man hånden mellom gass og vindskjerm. Noen andre som har merket dette?
PS! Håper på finevære nå sånn at man får kjørt litt

Re: Ducati 848 Evo
Posted: 09 Apr 2013 22:15
by supermons
Grattis!
Re: Ducati 848 Evo
Posted: 10 Apr 2013 19:03
by bzzlink
Gratulerer!
Jepp har ikke tenkt på at man skal svinge med den virker det som, må holde helt ytterst på holken ved sakte fart manøvrering. Er jo ikke så alt for ofte man har full lock på styret, siden det ikke går an å kjøre under 20kmt uansett pga at motoren da ikke går rent
Jeg klemte hånda et par ganger uten hansker på, før jeg lærte meg det.
Re: Ducati 848 Evo
Posted: 12 Apr 2013 12:45
by Hchaugen
Ducati.ms ! All hjelm du trenger
Desmodromene på facebook er også et sted for folk med Ducati.
Som mange har nevnt; Kjørestilling kan være ekstrem i begynnelsen, men når du får trent håndledda litt så går det fort mye bedre. Bykjøring er ikke så behagelig som med en 4'er. Men de negative tingene spiller ingen rolle lengre. Du har Ducati, med Twin. Vil ikke bytte det mot alt i verden

Min er tungstarta og gretten, ubehagelig som commuter og ikke helt konge før 110km/t. Men lyden av twinen får deg til å glemme alt. Og ikke minst et "fanatisk miljø" rundt merket.
Grattis med konge sykkel!
Re: Ducati 848 Evo
Posted: 12 Apr 2013 12:50
by Hchaugen
Bizcocho wrote:Jeg fikk hentet min 848 EVO før helgen, men har ikke fått kjørt så veldig mye ennå - men er litt morro å være tilbake til VTwin igjen. Sittestillingen syntes jeg ikke var noe værre enn zx6r som jeg hadde, den er kanskje noe lengre tank og smalere tank. Ett par ting som jeg merker er litt "irriterende"; sidestøtta er litt knot å få ned og når man svinger til venstre så låser man hånden mellom gass og vindskjerm. Noen andre som har merket dette?
PS! Håper på finevære nå sånn at man får kjørt litt

Sidestøtta er knotete og bør ettertightes innimellom. Om du bytter olje og filter selv, kjøp K&N sitt med "hulL" til festing av filteret.. Har hørt at det har en tendens til å skru seg løst, selv om man strammer til med riktig NM.. XX/98 er litt som en ubåt når man kjører sakte, svingradius er ikke som en streetfighter^^
Selv synes jeg at originalsetet er for glatt, og merker at sykkelen nesten glipper ut av hendene mine når jeg gir på etter 7k rpm. Sargent seat er kanskje litt dyrt, men om man finner et brukt et er det verdt pengene!
Drev opp 2 tenner bak for "norsk kjøring"

Re: Ducati 848 Evo
Posted: 12 Apr 2013 12:51
by Hchaugen
Bizcocho wrote:Hei forum,
jeg tenkte bare spørre litt om erfaringer rundt denne sykkelen. Sittestilling og komfor? Generelt? Feil og verksted?
Reggreim hvert 2. år /20k km. Om du bytter batteri: Yuasa
Re: Ducati 848 Evo
Posted: 14 Apr 2013 12:44
by Bizcocho
Bizcocho wrote:Hei forum,
jeg tenkte bare spørre litt om erfaringer rundt denne sykkelen. Sittestilling og komfor? Generelt? Feil og verksted?
Har sett litt på youtube åssen man strammer kjede, virker som litt mer knot enn andre sykler og man må han noe spesialverktøy. Hvor ofte bør man etterstramme kjedet?
Re: Ducati 848 Evo
Posted: 19 Apr 2013 10:41
by tshansen
Det er mye lettere å stramme kjede på en sykkel med mono svingarm (ducati) enn de som har vanlig svingarm.
Du trenger ikke noe spesialverktøy... den "gripearmen" du bruker følger med i verktøyet på sykkelen.
