Page 1 of 1
Alarm systemer for MC..
Posted: 31 Oct 2006 16:01
by s1lVa
kom over noe på nettet som vekket min oppmerksomhet
Scorpio MC alarm R-i500
http://www.scorpioalarms.com/products/m ... -i500_trs6
noen meninger eller erfaringen? FG gokjent?
Posted: 31 Oct 2006 16:58
by brap
FG driver pr.t. ikke med godkjenning av MC-alarmer. De godkjenner bilalarmer og mc- og sykkellåser.
Ellers anbefaler jeg søkefunksjonen, da MC-alarmer har vært oppe et utall ganger før.
Posted: 31 Oct 2006 18:57
by s1lVa
ok, men jeg har ikke sett så mye ang. denne typed alarm
Posted: 31 Oct 2006 18:59
by medic1136
skal du ha eu godkjent alarm for en billig penge så kjøp deg lås med alarmfunksjon. den er helt topp.
Posted: 31 Oct 2006 20:40
by Dominator
medic1136 wrote:skal du ha eu godkjent alarm for en billig penge så kjøp deg lås med alarmfunksjon. den er helt topp.
Hva er en EU-godkjent alarm?

Posted: 31 Oct 2006 21:27
by medic1136
alle varer som selges innenfor EU og efta bør ha en godkjenning etter noe som kalles EU normen. varer som er merket dette kalles eu-godkjent
Posted: 31 Oct 2006 22:06
by Einar
Samme som miljømerket svanen .

som finnes på utallige varer i dag. alt fra insektsmiddel til dekk... vel å merke i like mange versjoner... så den har mistet sin troverdighet .. i likhet med FG-godkjent som jeg har sett på låser som umulig kan være tyverisikkre. At noe er EU noe sier ingenting om hvor bra det er, bare at det følger en standard... enten i størrelse eller noe annet som f.eks regelen om at sjokolade skulle ikke være større enn NxN cm.... og ikke glem EU-mopedene med 45 km/t.
Posted: 31 Oct 2006 22:16
by lassie
Ser vi nøkternt på det, så er vel ingen låser tyverisikre. Er vel heller graden av hvor vanskelig de er å få opp/vekk.
Posted: 01 Nov 2006 23:36
by medic1136
lassie wrote:Ser vi nøkternt på det, så er vel ingen låser tyverisikre. Er vel heller graden av hvor vanskelig de er å få opp/vekk.
alt kan stjeles om tyven går inn for det. uansett hvor mye penger du bruker på å forhindre et tyveri så er det mulig å stjele det.