Page 1 of 1

Hva gjør man når man har mistet del 2 av vognkortet?

Posted: 20 Apr 2007 14:10
by _Adler_
Hei.

Spør for en venn. Vedkommende skal selge mopeden sin, men har desverre mistet del 2 av vognkortet. Del 1 har han. Hva må han gjøre?

Takk.

Posted: 20 Apr 2007 14:25
by _Adler_
Ja. Tok like så godt og ringte Vegvesenet region Midt. Han må da hente og fylle ut et skjema som heter "Melding om tap av kjennemerke/vognkort". Dette finnes også ute på nettet. Hvis det skal sendes inn er det svært viktig at han legger ved en kopi av legitimasjonen sin, for å sjekke underskrifta. Det raskeste er å møte opp på trafikkstasjonen, med gyldig legitimasjon

Posted: 20 Apr 2007 15:29
by EvenDeven
Jeg importerte min sykkel fra Tyskland.
Del 1 har jeg her, men del 2 ligger i Tyskland :P

Ettersom jeg ikke hadde del 2 så fikk jeg ikke registrert den i påska,
venter fortsatt på den delen :shock:

Litt oppgitt av og til når jeg ser finværet ute.

Posted: 20 Apr 2007 16:02
by Olav'en
Reiser på biltilsynet og gjer beskjed om at du har mista vognkortet.
Fyller så ut eit skema om korleis dette har skjedd. Så skriver dei ut eit midlertidig vognkort til deg, som du bruker til du får vognkortet tilsendt. :)

Posted: 20 Apr 2007 19:29
by Gixxerman
Det er ikke værre enn at selger og kjøper drar sammen og leverer eierskiftelappen. De trenger kun én av dem skjønner du. Grunnen til at det er to er for at begge parter skal føle seg trygge på at det blir oppført om eierskifte.

Posted: 20 Apr 2007 19:30
by Gixxerman
Smalababb wrote:Reiser på biltilsynet og gjer beskjed om at du har mista vognkortet.
Fyller så ut eit skema om korleis dette har skjedd. Så skriver dei ut eit midlertidig vognkort til deg, som du bruker til du får vognkortet tilsendt. :)
Del 2 sa han, det er den rosa delen.

Posted: 20 Apr 2007 19:45
by EvenDeven
Ble så jevlig forbanna i dag.
Vi dro for å få registrert sykkel'n onsdagen i påska, men uten hell fordi han sa at han måtte ha del 2!!

Så i dag fikk jeg skilt, etter at pappa hadde strevd for å få til dette nå,
Pappa hadde fått en kopi om sånn imidlertidig vognkort (venter på å få den siste delen fra Tyskland).
Så når fader'n hadde vist det arket til han, så sa han at han ikke trengte noe del 2.


FY FAEN!!!!! :x

Posted: 20 Apr 2007 20:12
by Gixxerman
Velkommen til apostlenes byråkrater del 2 :lol: Satan aka Staten er en papirmølle, og KUN det. Innse det først som sist. Er så mye papirer at selv de som jobber med det 24/7 ikke skjønner en drit.

Posted: 20 Apr 2007 21:18
by EvenDeven
Det var en god en Gixxer :D
Faen meg enig

Posted: 20 Apr 2007 21:41
by Olav'en
Gixxerman wrote: Del 2 sa han, det er den rosa delen.
Ja?
Har mista både del ein og to tidligere.
Del 1 blei stjelt sammen med skademeldings blokka mi mens sykkelen sto parkert utenfor ein butikk.
Del 2 havna i peisen på ein fuktig fest i vinter.
Samme prosedyre kvar gong, får nytt gratis på BT...

Posted: 20 Apr 2007 21:48
by Gixxerman
Om en person sier del 1 og del 2 skjønner jeg det, men når det kun har vært snakk om del 2, så tolker jeg det slik at den personen mener kun del 2. Skjønner... ?

Posted: 20 Apr 2007 23:34
by Olav'en
ja, er da kunn del 2 det er snakk om? :?