Page 1 of 1
crosskjøreutstyr på gata??
Posted: 03 Jun 2007 22:02
by mEhE
hvor for en kjøpt kjøretøy med crosslook til bruk på gata??
går utifra vanlig cross kjøreutstyr ikke er sterkt nok for og ta i mot et stygt fall på asfalten i 80km\t om uhellet er ute??
hva andbefaler dere?
Re: crosskjøreutstyr på gata??
Posted: 04 Jun 2007 01:09
by FV
Hvorfor skal du ha crossutstyr på gata? Skal du kjøre super-retard? Tror ikke du skal være redd for at det tåler mindre enn utstyr som er beregnet for gatebruk.
http://www.snellingen.no har vel en del cross-utstyr, visst ikke kan du jo ta en kikk i den lokale mc-sjappa.
Re: crosskjøreutstyr på gata??
Posted: 04 Jun 2007 19:07
by mEhE
mener ikke direkte cross utstyr...
vil ikke ha skinndress og vil ikke ha stor tøydress..
vil rett og slett ha ikke for stramt og ikke for posete tøy...
egentlig vanskelig og forklare..
hvilken kjøreutstyr kjører vanligvis folk på enduro\offroad sykkel?
Re: crosskjøreutstyr på gata??
Posted: 04 Jun 2007 20:30
by FV
Det er tøft med crossklær om du kjører enduro eller motard da. Å det er absolutt lov. Eneste som skal være godkjent er hjelmen, å de fleste crosshjelmer er CE-godkjente. Utenom det, så kan du putte på deg hva du vil egentlig.
Re: crosskjøreutstyr på gata??
Posted: 04 Jun 2007 22:13
by 2Fazt
Jeg har lindSTRands (offroad) bukse og jakke i tillegg til skinndress. Veldig bra kvalitet til en rimelig penge.
Sjekk ut jofama.no
Kjøper du noe som passer, så er det ikke posete. De fleste jakkene har innstramminger også.
Vil tro at crossklær ikke holder lenge hvis en sklir på asfalt...
Re: crosskjøreutstyr på gata??
Posted: 04 Jun 2007 23:32
by FV
Jeg har også Lindstrandsklær, men må ærlig innrømme at jeg ikke kjøpte dem for at de tåler flere turer langs asfalten

Har som mål å holde meg oppreist
