Page 1 of 3
Kjøpt meg sykkel:)
Posted: 23 Mar 2008 12:02
by MowZ
heisann, da har jeg kjøpt meg en 2000 modell Honda CBR 600 F.... Slenger ut noen bilder så kan folk si hva de synes. Jeg synes det er en veldig fin sykkel!
trykk på bildene så blir de bra:)
noen bilder:

Re: Kjøpt meg sykkel:)
Posted: 23 Mar 2008 14:08
by Cueball
Gratulerer med ny sykkel!
Er det din første tung sykkel?
Uansett et godt valg, en pålitelig og forutsigbar maskin som fungerer svært godt også for den mer uerfarene sjåfør

Re: Kjøpt meg sykkel:)
Posted: 23 Mar 2008 14:46
by MowZ
Takk for det! Min første tunge ja! Har en jeg kjenner som har flere tusen runder på rudskogen og noen hundre på nurburgring og han sier det er en av og kanskje verdens beste sykkel:) så ble sterkt anbefalt den... jeg må si meg meget forøyd selv om jeg bare har kjørt bitttelitt!
Re: Kjøpt meg sykkel:)
Posted: 23 Mar 2008 16:03
by McBartek
Gratulerer med ny sykkel. Den var kul.
Re: Kjøpt meg sykkel:)
Posted: 23 Mar 2008 16:07
by MowZ
Tusen takk, synes det er den fineste fargekombinasjonen til den sykkelen. Ser mye bedre ut i virkeligheten og, gulfargen er spesiell
Re: Kjøpt meg sykkel:)
Posted: 23 Mar 2008 16:09
by MowZ
Noen flere med F4 her??

Re: Kjøpt meg sykkel:)
Posted: 23 Mar 2008 16:20
by lostiones
Gratulerer med fin sykkel, kjør forsiktig til du blir vant med den
Re: Kjøpt meg sykkel:)
Posted: 23 Mar 2008 16:38
by maelling
Gratulerer

Det er en veldig snill sykkel å kjøre. Nærmest idiotsikker. Kjør pent i begynnelsen uansett

Re: Kjøpt meg sykkel:)
Posted: 23 Mar 2008 17:03
by MowZ
Takk takk, det skal jeg:)
Re: Kjøpt meg sykkel:)
Posted: 23 Mar 2008 17:07
by RH racing
pass på at du bruker riktig motorolje på disse. disse er veldig vare på olje viskositet...
Re: Kjøpt meg sykkel:)
Posted: 23 Mar 2008 17:10
by MowZ
Ok! takk for tipset:) har kvitteringer fra service med hvilke olje som er brukt, er blitt brukt samme olje... Noe tips til bra olje? Lønner seg kanskje bare å bruke den som allerede er blitt brukt og som står på nå...virker som den har gjort nytta si i alle fall! Men må ta en oljeservice snart, er litt over 1000km siden siste ble tatt.
Re: Kjøpt meg sykkel:)
Posted: 23 Mar 2008 17:19
by 24/7
Gratulerer med ny sykkel.

For meg virket også Honda VFR som ett trygt og sikkert valg. Derfor ble det 2008 VFR 800 på meg tidligere denne uken..
Re: Kjøpt meg sykkel:)
Posted: 23 Mar 2008 17:48
by maelling
RH racing wrote:pass på at du bruker riktig motorolje på disse. disse er veldig vare på olje viskositet...
MowZ wrote:Ok! takk for tipset:) har kvitteringer fra service med hvilke olje som er brukt, er blitt brukt samme olje... Noe tips til bra olje? Lønner seg kanskje bare å bruke den som allerede er blitt brukt og som står på nå...virker som den har gjort nytta si i alle fall! Men må ta en oljeservice snart, er litt over 1000km siden siste ble tatt.
Viskositeten ser ikke ut til å være så spesiell når jeg kikker i verkstedsmanualen til denne sykkelen. SF eller SG 10W-40 står det, og det er vel det omtrent alle bruker uansett (eller 10W-50). Det skal ombord 3.3 liter med oljefilterskift. Til vanlig kjøring vil hvilken som helst olje duge. Skal du kjøre bane, så kan du med fordel slenge på noe dyrere greier. De fleste oljer jeg har brukt har holdt seg bra til over 100 grader uten oljetrykksfall, men mobil 1 duger veldig fint opp til 130 grader uten å bli for tynn. Ellers er det ikke noe å frykte når det gjelder oljer, og du kan fint kjøre synetisk biltema om du vil (statoil-olje). Mye oljehysteri der ute. Hvor mange kilometer har den på baken ? Ventiljustering på 24k tror jeg, uten at jeg har skummet igjennom hele manualen.
IN: 0.20 +/- 0.03 (0.008 +/- 0.001)
EX: 0.28 +/- 0.03 (0.011 +/- 0.001)
Re: Kjøpt meg sykkel:)
Posted: 23 Mar 2008 18:02
by MowZ
ok, fint med info inspill her:) den har rullet 15 500 km... siste oljeskift var på 14200. Hvor kjøper jeg filter og olje? har tenkt til å gjøre det selv... eller hva koster det på verksted? gjør det sjøl hvis det koster en del, er jo ikke vanskelig
Re: Kjøpt meg sykkel:)
Posted: 23 Mar 2008 18:02
by MowZ
forresten 24/7 gratulerer med ny sykkel til deg og. Bilder?:)