Page 1 of 1

2 delt skinndress

Posted: 14 Jul 2008 22:07
by stizzen
Jeg har nå skaffa meg en lett mc, og er da på jakt etter en to-delt skinndress av praktiske årsaker.

Jeg har sett på denne http://www.yamahamc.com/dainese1/visVar ... argeValg=0 , men jeg føler at det kan bli litt overkill på en 125ccm :P
Har dere noe andre forslag til rimelige og gode dresser? Når jeg sier rimelige, så mener jeg ikke at jeg ikke er villig til å betale mye for sikkerheten min, men selvfølgelig vil jeg ha prisen så langt ned som mulig.

Dressen skal nok mest sansynelig bli brukt til kjøring i distriktet, men man kan ikke se bort ifra at det blir noen turer på E18.

Re: 2 delt skinndress

Posted: 14 Jul 2008 22:12
by Nas
http://www.alpinestars.com/SG1_2PC_Suit ... 16047.html

Koster vel det samme som rundt 4000 NOK vil jeg tippe med frakt og alt, alpinestars er jo kjent for god kvalitet så vidt jeg vet ^^

Re: 2 delt skinndress

Posted: 14 Jul 2008 22:24
by Scotty
Anbefaler i stor grad å dra innom en mc butikk med et godt utvalg(gjerne flere). Se etter ting du liker, og prøv dem. Ville aldri bestilt noe fra nettet som jeg ikke hadde prøvd på forhånd. Størrelsen kan variere veldig.

Re: 2 delt skinndress

Posted: 14 Jul 2008 23:06
by tshansen
Halvarsson har en som vant testen over skinndresser i bike. Men den er desverre hel!

Koster vel 6000,- men dette er en kjempe dress! Hadde nok gått for denne hadde jeg kjøpt meg dress igjen!

Re: 2 delt skinndress

Posted: 14 Jul 2008 23:31
by stizzen
Takk for svar ;)

Er det denne du tenker på? http://www.jofama.se/motorcycle_wear/pr ... d=20&id=74
Uansett, så var den sykt kul. Jeg har jo en tekstil dress fra før av, og en litt eldre to-delt skinndress som jeg kan låne av pappa til nød (Den passer bra), så en hel dress kan jo gå ann. Det er vel sikkrere også, med tanke på at glidlåsen ved buksa og jakka kan gå opp ved en eventuell kræsj.

Edit: Nei, det var vel Lindstrands det? :P

Re: 2 delt skinndress

Posted: 15 Jul 2008 16:51
by tshansen
Ja det er denne!!!

Den er utrolig god i følge kompisen min.

Er ett par bilder av han i Runezx9 sin blogg. fra alpeturen!
Den sitter veldig bra og er veldig behagelig innerfor på den.

Skulle jeg kjøpt ny dress i år hadde jeg kjøpt denne! Ikke bare ser den bra ut, men den scoret veldig høyt på testen til bike!

Re: 2 delt skinndress

Posted: 16 Jul 2008 12:26
by stizzen
Ok. Tusen takk for hjelpa, blir vel kanskje et kjøp om ikke så lenge da ;)