Toffinteppen wrote:BMWilly og jeg vurderer Europa-tur til sommeren. Planlegger å kjøre ned til Østerrike. Vi trenger tips til steder som er verdt et besøk og fine veier vi kan kjøre, spesielt gjennom Tyskland. Vi skal prøve å unngå autobahn i størst mulig grad.
Jeg vil absolutt anbefale dere å ta turen innom byen Celle... Utrolig flott by, den eneste av sitt slag som ikke ble bombet i stykker under 2. verdenskrig
I kjelleren på bygget i siste bildet (rådhuset) er det en veldig berømt restaurant som er anbefalt av mange.
Jeg vil også anbefale dere å ta turen innom Garmisch-Partenkirchen
En fantastisk flott by.
Ser jo veldig fint ut der da. Skal prøve å legge inn den på ruta.
Tidligere sykler, Kawa KH100ES, Suzuki GR650, Suzuki GS1100G, Honda CB750 Four-F4, BMW R1200RT
I morra starter turen. Blir Kiel og nedover mot denna romantiske veien. Vi har booka to overnattinger i Tyskland, Goslar og Rothenburg. En overnatting rett over grensa i Reutte, Østerrike så det blir slottsbesøk i Scwangau. Etter det får været avgjøre litt.
Tidligere sykler, Kawa KH100ES, Suzuki GR650, Suzuki GS1100G, Honda CB750 Four-F4, BMW R1200RT
Spennende [emoji1319] gleder meg på deres vegner! Gud det smerter å ikke få tur nedover i år. God tur! Hold oss oppdatert
I would like to apologize to anyone I have not yet offended.
Please be patient, I will get to you shortly
------------------------------------------------------------ 2019: Nye dekk på 1900 km - Mitas E-07+
------------------------------------------------------------ Instagram YouTube MyRoute-app
BMWilly wrote:Takk for forslag. Skal prøve så smått å legge opp ei rute på myrouteapp. Mange muligheter her.
voodoodoo wrote:Vi skal også nedover til sommeren men velger å hoppe over autobahn den ene veien. Så da tar vi autozug fra Hamburg til insbruck.. Har akkurat booket ferjer(color speed ned og Kiel opp) samt autozug ned. Betalte 4000 for hele pakka inkl. Mat på ferjene.
For meg var det et poeng å spare litt tid, det er jo greit å forlate Larvik på morran og våkne i Alpene morran etter.. Retur tar vi via vosges, Mosel og Eifel..
Sent from my iPhone using Tapatalk
Det der er jo absolutt en mulighet, og ingen upris. Sjekket litt tider og så ut til å være avgang i helga fra Hamburg? Stemmer det? Passer i såfall litt dårlig for ferien vår. Har bestilt tur/retur med Kiel ferga med flex billett på returen.
Når er det dere drar nedover?
Nothing last forever---- Nichts is für die Ewigkeit
Norges kanskje beste MC blogg: http://www.kant1.no
Vi kom til Kiel idag og har kjørt ca 40 mil til Goslar. Fin plass. Har somlet oss nedover uten altfor mye autobahn, men ble noen mil på slutten da det begynte å bli litt sent. Får ta litt sightseeing i morra før vi tar neste etappe til Rothenburg. Tar antagelig A7 til vi kommer til Wurzburg, så får vi kjøre somleveger etter det. Har vært ypperlige kjøreforhold, 20 grader og fint vær.
Tidligere sykler, Kawa KH100ES, Suzuki GR650, Suzuki GS1100G, Honda CB750 Four-F4, BMW R1200RT
Spennende, og ett lite stykke imponert over at ("lille forsiktige Toffin") ble med på dette
Har fullstendig trua på at detta blir knall
Prøv å få til en hel dag/kveld i Garmish Partenkirken, det er spesiellt
Ha en flott tur, og hils
Støtter den! Garmish er helt sinnsykt flott! Også har de sinnsyk god mat der, en plass... (har jeg hørt)
I would like to apologize to anyone I have not yet offended.
Please be patient, I will get to you shortly
------------------------------------------------------------ 2019: Nye dekk på 1900 km - Mitas E-07+
------------------------------------------------------------ Instagram YouTube MyRoute-app
Jo takk for det Ojda. Idag har vi kjørt til Rothenburg. Byen er fin den, men skjønner det er amerikanernes favoritt. Mange av dem her og turistifisert som forventet egentlig.
Vi kjørte autobahn ned til Wurzburg. Grei trafikk men merker det blir litt for statisk og jævlig kjedelig. Kjørte litt av Romantische strasse etter wurzburg men på grunn av veiarbeid og omkjøring mistet vi den og satte gps på målet for dagen og unngikk motorvei. Det var egentlig helt greit.
I morra er målet Scwangau og overnatting rett over grensa i Reutte Østerrike.
Tidligere sykler, Kawa KH100ES, Suzuki GR650, Suzuki GS1100G, Honda CB750 Four-F4, BMW R1200RT
Var det ikke Japanere der? Rothenburg ob der Tauber er et favoritt reisemål for Japanere. Det er vistnok laget en japansk tegnefilm som er insperert av Rothenburg. Når jeg var der så myldret det med japanere.
JohnnyTh wrote:Var det ikke Japanere der? Rothenburg ob der Tauber er et favoritt reisemål for Japanere. Det er vistnok laget en japansk tegnefilm som er insperert av Rothenburg. Når jeg var der så myldret det med japanere.
Joda. Det var nok alle slag, nordmenn også .
Tidligere sykler, Kawa KH100ES, Suzuki GR650, Suzuki GS1100G, Honda CB750 Four-F4, BMW R1200RT
Var i Scwangau igår. Vi betalte våre 6 euro for parkering og skulle ta shuttlebussen opp. Vi kom dit Kl 17 og sto vel ca. 10 min. før bussen kom. Fikk ikke plass på første og tenkte det skulle vel gå greit å få tatt de bildene og rekke siste buss klokken 1845. Viste seg å være bare en buss som kjørte. Da den kom ned igjen og det var vår tur fikk vi ikke kjøpt tur retur da det var siste turen og vi måtte gå ned igjen. Men...men...hva med siste buss klokken 1845? Nei. Ordnung muss sein, my Ass.(mein arsch?
Tidligere sykler, Kawa KH100ES, Suzuki GR650, Suzuki GS1100G, Honda CB750 Four-F4, BMW R1200RT